Nem tudom, újdonságot mondok-e neked aki ezeket a sorokat olvassa azzal, ha azt mondom, a látásod te magad vagy. Minden megnyilvánul benne: az életmódod, az étkezésed, a gondolataid és érzéseid. A tested szervei, azok egészségi állapota függ attól, ahogyan élsz.
Időnként megkérdezik tőlem, ez vagy az a szembetegség gyógyítható-e. Vagy eljönnek hozzám látáspanasszal emberek, akikkel beszélgetve hamar kiderül, hogy minden amit tesznek, ahogy élnek az valójában rettentően kizsákmányolja a szervezetüket és valójában nem meglepő, ha látási panaszaik is vannak.
Érzékelem azt a vágyat mindezek mögött, hogy legyen egy mindenható hatalom, egy csoda pirula, egy csoda gyakorlat, amit ha beveszek, csinálok, stb akkor egycsapásra megjavul a látásom. De lehetőleg ne kelljen megváltoztatni az életmódom, a szokásaimat, továbbra is élhessek a megszokott módon: éjszakázva, össze-vissza étkezve, sokat ülve a monitor előtt, alkohollal vidítva a lelkemet.
A helyzet az, hogy a látásunk benne él abban az életmódban amiben mi. Azokat az ételeket és italokat kapja amiket elfogyasztunk. Azokat az érzéseket érzi amiket mi. Amit a világról és magunkról gondolunk az befolyásolja a látásmódját. A monitor bámulása egyoldalúan terheli és rombolja szabad mozgásait és rugalmasságát, tágas látómezejét.
Ahogy élünk, úgy látunk.
Ha változtatunk akkor a látásunk is tud változni. Számos példa van erre is és ezekről is olvashatsz és hallhatsz az oldalamon a sikertörténetekben. De mindegyik mögött ott van a változtatás. Az, hogy komolyan elkezdtek beleállni abba, hogy elérjék a céljukat és változtattak a szokásaikon. Lehet őket irigyelni de inkább tanuljunk tőlük.
Íme néhány tipp a kezdéshez:
Gondoljuk át, milyen napirendet követünk. Van-e benne rendszer vagy teljesen rendszertelen? Mi a reggeli rutinunk? Van-e rendszeres mozgás a napunkban? Nem kell sok, csak például 10-20 perc séta. Vagy gondoljuk végig, mit eszünk. Eszünk-e zöldséget, gyümölcsöt rensszeresen. Nyugodt körülmények között eszünk vagy oda nem figyelve, rohanva. Mit, mennyit és mikor iszunk. És ebbe az is bele tartozik, hogy milyen hőfokó italt iszunk. Mert a hideg vagy jeges italok egyáltalán nem tesznek jót az emésztésünknek. Mennyit vagyunk a szabadban? Körülnézünk-e amikor ott vagyunk vagy akkor is a telefont nyomkodjuk? Mivel kapcsolódunk ki, mivel töltődünk? Mennyire vagyunk kedvesek másokhoz és magunkhoz? Hogy beszélünk másokhoz és magunkhoz?
Egy szót sem írtam szemgyakorlatról, igaz? Nem véletlenül. Ezek a dolgok mind fontosak, meghatározóak és hatnak a látásunkra és a szemünk egészségére. Ha a látást javítani akarjuk, ne csak a szemre gondoljunk. A csoda lehetősége bennünk van, ha az életmódunkkal, táplálkozásunkkal, gondolkodásmódunkkal nem nyomjuk el az öngyógyító erőinket.