A látás elvesztése a Mount Everesten

Te mit csinálnál, ha egy sziklafalon lennél felfüggesztve a Mount Everesten 8000 méter magasságban és elvesztenéd a látásod 70%-át?

A látás elvesztése még akkor is félelmet kelt sok emberben, ha az nem extrém körülmények között történik. Hogyan reagált erre a helyzetre Neszmélyi Emil fent a hegyen távol orvosi vagy bármilyen más segítségtől? Mi segítette őt nemcsak a túlélésben hanem a sikeres mászásban? Milyen kihívást jelent csaknem vakon ebben a magasságban hegyet mászni? És milyen késői hatása volt annak, hogy ő nem látta azt amit megélt?

Amikor először hallottam Emilt erről az útjáról mesélni úgy éreztem, szívesen feltenném neki ezeket a kérdéseket. Szerencsére örömmel válaszolt rájuk és most már ti is meghallgathatjátok a látásvesztésének történetét. Bár ez a beszélgetés kicsit más, mint a többi inspiráló történetem hisz nem egy látásjavításról szól, mégis úgy éreztem, hogy olyan fontos üzenetei vannak amik miatt itt van a helye.

Emilről még néhány információ: sikeres ügyvéd, sportmenedzser, korábbi NBl-es kosárlabdázó, expedíciós teljesítménysportoló. Ő az első magyar, aki a Mount Everestet az északi oldal felől mászta meg 2016-ban majd a déli oldal felől 2022.05.13-án, pénteken. Ő az első magyar abban is, hogy két útvonal felől is feljutott Földünk legmagasabb hegyének tetejére. Mindezt asztmásként vitte véghez, a második Mount Everest csúcsmászásnál a látását is elveszítve.

Ezen kívül a hét hegy kihívást is teljesítette, mostanában pedig azért edz, hogy eljusson a sarkvidékekre.

Motivációs előadásait sokfelé meghallgathatjátok, a Duma színház rendszeres fellépője.

Progarmjairól, életéről itt találtok bővebb információt:

Linktr.ee/emilclimbs