Látásjavítás természetes módszerekkel

A látástréning módszer lényege:

  • Mivel az agy szerepe elsődleges és az agynak rengeteg területe kapcsolódik a látáshoz, ezért holisztikusan fontos a látást kezelni. A testi szokások, a testtartás és testhasználat, az étkezés, egyéb betegségek, a gondolkodási és látási szokások mind befolyásolják a látást.
  • Megtanítom, tudatosítom, mik okozzák a különböző szemproblémákat (rövidlátás, távollátás, asztigmia, zöldhályog, szürkehályog és más betegségek) és hogy hogyan lehet ezeket megelőzni.
  • A gyakorlatok nem szemtornák, hanem a test-elme kapcsolatot javító mentális, illetve fizikai gyakorlatok.
  •  Az egyre erősebb szemüvegnek, kontaktlencsének a viselése nem oldja meg a probléma gyökerét. A szemüveget azonban lehet úgy felírni és viselni, hogy az ne rontsa tovább a látást.

Bővebben

A látás megjavításának vágya régi időkre nyúlik vissza. Az ősi gyógyító tanokban sokféle módon igyekeztek visszaadni az embereknek a jó látást. Krisztus egyik csodája is egy vak ember látásának visszaadásáról szólt.

A szemüveg felfedezése az európai civilizációnak hatalmas lendületet adott, a könyvnyomtatás elterjedésével együtt lehetővé tette milliók számára az olvasás élményét. A tudós ember szemüveges képe beleivódott képi világunkba.

A XX. században az orvostudomány hatalmas technikai fejlődésen ment keresztül. A szemészet profitált ebből valószínűleg a legtöbbet. A mikrosebészeti módszerek elterjedése, a lézerek sokfélesége, új hatóanyagok segítik a látásjavítást.

Miközben sok olyan betegséget is tudunk kezelni, amiket korábban nem, továbbra is számos téren falakba ütközünk. „Myopia bomba” robbant, azaz a rövidlátás olyan mértékű előfordulását tapasztaljuk a világban, mint korábban soha. Az ázsiai országokban néhol a fiatalok 90%-a szemüveges! Ez hatalmas szám és nem lehet pusztán az öröklődés számlájára írni.

A gyógyításnak vannak olyan formái, amiket nem laboratóriumokban fejlesztenek, hanem tapasztalati, megfigyelési tudás növeszt. A gyógynövények használata, a táplálkozás tudománya, az akupunktúra és számos ősi gyógymód évezredek óta jelen van a világban és sok olyan problémára tud megoldást amire  a lézerek, gyógyszerek, szikék nem .

A látástréning (angol irodalomban natural vision, vision training, Bates módszer) gyökerei is mélyre nyúlnak, és a XlX. században elevenedtek fel ismét D. William Bates nyomán. Rengeteg embert figyelt meg és észrevett összefüggéseket a mentális megterhelődés (stressz) és a látásromlás között. Megfigyelt látási szokásokat és észrevette, másképp néznek azok, akiknek jó  a látása és másképp azok, akiknek rossz. Megfigyelései nyomán elkezdte átnevelni a jó szokásokra a tanítványait és elképesztő sikereket ért el. Sok követője akadt, akik aztán továbbviszik tanításait napjainkig.

Dr. Bates tehát nem a szemgolyókkal foglalkozott, hanem az azt használó emberrel. A pszichológia, a szomatopszichés , pszichoszomatikus módszerek is rengeteget fejlődtek, azóta sőt megjelent a funkcionális optometria tudományága. A mai látástréning módszerek ezért sokkal kiterjedtebbek, sokszínűbbek, mint Dr.Bates idején.

Felhasználjuk az elme és a látás, a test és a látás, a táplálkozás és a látás, az érzések és a látás kapcsolatait.

Mi volt Bates felfedezése ami emberek millióinak segít több, mint 100 éve? Mi a különbség a tökéletes látású és a nem tökéletes látású ember között?

Miért van az, hogy van, akinek egész életében tökéletes a látása, míg mások elveszítik azt az iskola első osztályában? Mit csinál a jól látó ember másképpen?

A különbség az, hogy hogyan reagálunk, amikor szembesülünk valamivel, ami a látókörünkön kívül esik, amit látni szeretnénk, de nem sikerül.

Ha bámulunk és erőlködünk, vagy bármilyen módon erőfeszítést teszünk, akkor a látásunk romlik. Azonnal, abban a pillanatban. És ha megszokjuk az erőlködést, akkor a látásunk rossz - és egyre rosszabb lesz! A kellemetlen érzések, gondolatok elsősorban azok, amik elhomályosítják a képet, így vezetnek ezek erőfeszítéshez.

A tökéletes látású ember nem erőlködik azon, hogy lásson. Soha nem bámul, nem erőlködik és nem próbál látni. "Természetesen nem!"  mondhatjuk. - „Miért tenné? Hisz tökéletesen lát.”

És mégis. Nem számít, milyen jó a látásunk, mindig lesz valami, ami meghaladja a látótávolságunkat. De a normál látású ember erre nem reagál erőlködéssel és bámulással.

Mit csinál helyette? Még jobban ellazul. Végigpásztázza a látómezőt, és - ami a legfontosabb - részletesebben elképzeli mindazt, amit látni akar. Ahelyett, hogy megpróbálná látni, elképzeli, hogyan nézhet ki az a részlet. A részletek elképzelése ellazítja az elmét, és növeli a szem apró pásztázó mozgásait.

Ezt és ehhez hasonló tudást kapsz arról, mi tesz jót a látásnak és mi nem.  

 További információkat a Gyakori kérdések pont alatt találsz.

Honlapomon  sok ingyenes tanács, történet, letölthető teszt és könyv is segít abban, hogy segítséget adjanak a jó látás eléréséhez. Hanganyagok, könyvek, videók is beszerezhetőek az otthoni gyakorláshoz.

Rendszeresen indulnak online ismeretterjesztő előadások, melyekre a hírlevelemből kapsz értesítést.

Ha pedig személyesen szeretnél találkozni velem és tanácsot kérni, jelentkezz be konzultációra  telefonon vagy emailben.

Dr. Herman Gáborral kétszer beszélgettem.