Szemészeti körökben a prizmás szemüveg megítélése nem egyforma. Van, aki előszeretettel adja a phoriás panaszokra (szemfáradtság, fókuszálási, olvasási nehézség, sorok kettőződése, fejfájás ) míg mások nem, mert a
Látásunk titkai 6.
„A látás nem egységes funkció, hiszen az agyunk mintegy 70 százaléka látással foglalkozik. A látórendszer hatalmas hálózat, amelynek a különböző darabjai eltérő időpontokban mielinizálódnak: a különböző területeket összekötő
Nyári gyümölcsök
Itt van az augusztus a nyár utolsó hónapja amikor a gyümölcsök, zöldségek garmadája érik be – magába gyűjtve sok éltető napfényt. Fogyasszuk őket bátran és nyersen! A szemünknek,
Hétköznapjaink hősei
A betegek akik felkeresnek számomra hősök. Mernek, akarnak változtatni, gyógyulni és ehhez bátorítást várnak az orvostól. Mert az orvos tud valamit, amit ők nem. Tanult sok tudós dolgot
Látásunk titkai 5.
A szemüveg felírásának művészetéről néhány szó… Jó szemüveget írni szerintem művészet. Most itt nem szeretnék azzal foglalkozni, erre a rendeléseken mennyi idő jut és hogyan zajlik ez általában.
Első lépés a gyógyulás felé
…tudni azt, hogy valami nincs rendben. Ez néha nem is olyan egyértelmű, főleg kezdetben, amíg az ember fiatal és a szervezete jól kompenzál. Nagyon fontos (lenne) saját testünk,
Szakértői jelenlét
Kedves honlap látogató! Bővül azoknak az internetes oldalaknak a száma, ahol megjelenek. Szakértőként vagyok jelen a Kreatív-café honlapon http://www.kreativcafe.hu/ és a Napidoktor oldalon http://www.napidoktor.hu/ . Jó böngészést, olvasgatást kívánok és várom
Látásunk titkai 4.
Mi a jó látás? Doktornő, jól látok? …kérdezik gyakran a betegek. Legszívesebben visszakérdeznék: maga hogy érzi? Jól lát vagy nem lát jól? Hisz nem én látok az ő
Jó pap holtig tanul…
…mondja a közmondás. A gyógyító is tanul folyamatosan, mégpedig a betegektől. Ezen néha elcsodálkoznak azok, akiknek ezt elmesélem, pedig ebben nincs semmi különös. A könyvek, cikkek, tudományos munkák
Látásunk titkai 3.
Dr Bates szemorvos volt, aki olyan dolgokat figyelt meg és talált ki, amikre a szemészetben azóta sincs példa… A látás az agyban jön létre 90%-ban és a szemben
